Socialinis taksi – laisvė judėti

„Socialinis taksi“ teikia pavėžėjimo paslaugas negalią turintiems asmenims – galimybę nevaržomai judėti, tapti mobilesniais, gyventi aktyvų socialinį gyvenimą.

Programa nėra vien negalią turinčių žmonių vežimas – tai ir pagalba išeinant iš namų, daiktų nunešimas, įsodinimas, palyda ir viskas, kas užtikrina asmens, turinčio negalią, savarankiškumą ir nepriklausomybę. Ši paslauga užtikrina efektyvų judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimus). Didelis dėmesys skiriamas paslaugos kokybei, automobilio vairuotojai-asistentai apmokyti būtinosios pagalbos, bendravimo įgūdžių.

Komanda

Solveiga Ratkevičiūtė
Solveiga RatkevičiūtėVadovė
Your Content Goes Here
Gabija Kučinskaitė
Gabija KučinskaitėSocialinio taksi administratorė
Tautvydas Neniškis
Tautvydas NeniškisSocialinio taksi skambučių operatorius
Akvilė Vainiūtė
Akvilė VainiūtėVadovės asistentė
Your Content Goes Here
Asta Bečelienė
Asta BečelienėKarjeros konsultantė
Your Content Goes Here
Julija Antanavičiūtė
Julija AntanavičiūtėPrekės ženklo vadovė
Your Content Goes Here

Pagrindinės veiklos

2012 m. pradėjęs veiklą Vilniaus mieste, šiandien „Socialinis taksi“ bendradarbiauja ir pavėžėjimo paslaugas neįgaliesiems teikia 8 savivaldybėse (Vilniaus miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto, Utenos, Ukmergės ir Zarasų rajonų) ir Visagino mieste. Programa kasmet plečia veiklą Lietuvos miestuose, taip įgalindama neįgaliuosius gyventi aktyvesnį ekonominį ir socialinį gyvenimą.

„Socialinis taksi“ aktyviai įgyvendina kelis iš Europos Sąjungos socialinio fondų lėšų finansuojamus projektus. 2020 metų pradžioje programa, šalia nuolatinių pavežėjimo paslaugų, vykdys projektą „Socialinio taksi“ naudotojų įtraukimas į aktyvų ekonominį gyvenimą“ ir teiks konsultavimo bei pagalbos, įsitvirtinant darbo rinkoje, paslaugas žmonėms su negalia. Planuojama asmeninių asistentų ir atnaujintos elektroninės sistemos dėka įtraukti daugiau kaip 30 negalią turinčių darbingo amžiaus bedarbių asmenų į ekonominę, socialinę ar savanorišką veiklą.

Zarasų rajone „Socialinis taksi“ kartu su partnerių organizacija „Sprendimų centras“ įgyvendina projektą – „Reikalingi žmonės“. Projekto tikslas – mažinti socialinę atskirtį, pasitelkiant savanorius, teikiant sociokultūrines paslaugas tikslinės grupės atstovams. Tikslui pasiekti apmokyti savanoriai, kurie padeda socialinę atskirtį bei judėjimo negalią turintiems asmenims dalyvauti sociokultūrinėse veiklose. „Socialinio taksi“ programa teikia pavėžėjimo paslaugas projekto tikslinei grupei, taip padėdama integruotis į visuomenę, dalyvauti viešose sociokultūrinėse veiklose. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos socialinio fondų lėšų.

2020 metų pavasarį ketinama pradėti įgyvendinti dar vieną Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų projektą – „Socialinio taksi“ klientų įgalinimas dalyvauti ekonominiame gyvenime, teikiant jiems individualias transporto paslaugas. Projektas spręs tikslinėje teritorijoje, Vilniaus miesto Žirmūnų ir Naujininkų seniūnijose, gyvenančių asmenų su negalia mobilumo problemas.

Paslaugos

  • „Socialinio taksi“ programa teikia vienkartines ir periodines pavėžėjimo paslaugas asmenims su negalia. Asmeniniai asistentai-vairuotojai, esant poreikiui, teikia visokeriopą pagalbą kelionės metu – pasitinka, nukelia laiptais, kai žmogus yra vežimėlyje (neturint lifto, naudojami laiptų kopikliai), paneša daiktus, gelbsti įlipant į automobilį, palydi iki kelionės tikslo. Paslauga teikiama visą parą.

  • Programa skatina pilietiškumą, asmenų su negalia integraciją į visuomenę, todėl į balsavimo apylinkę vežama ir palydima nemokamai. Kartu su partnerių organizacijomis vykdomi įvairius visuomeniniai renginiai, į kuriuos taip pat vežama ir asistuojama nemokamai.

  • „Socialinis taksi“ bendradarbiauja su dializes atliekančiomis klinikomis – periodiški suteikia pavėžėjimo paslaugas inkstų nepakankamumą turintiems asmenims.

  • Programos administracija organizuoja ir veda žmonių su negalia aptarnavimo mokymus prekybos, gydymo įstaigų atstovams.

    „Socialinis taksi“ gali išnuomoti neįgaliojo vežimėlį, laiptų kopiklį, varytuvą. Informaciją apie paslaugas rasite čia.

Pagrindiniai partneriai

Sužinok daugiau apie programą

Daugiau apie Socialinį taksi