Galapagų festivalio lankytojai klausėsi „Gyvųjų knygų“

10525750_10152643068799208_5471652583061328622_nĮ Galapagų festivalį susirinkę žmonės galėjo išgirsti ne tik pamėgtas dainas, bet ir žmones iš įvairių socialinių grupių. Žmones, dažnai apipintus įvairiais mitais bei stereotipais. Jie – Gyvosios bibliotekos knygos, besidalinančios ne tik meile muzikai, bet ir nepaprastomis savo istorijomis.

Gyvoji biblioteka yra ne pirmus metus Nacionalinio socialinės integracijos instituto taikomas neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Nors pats metodas 2000 metais buvo sukurtas viename Danijos festivalių, didelio populiarumo jis sulaukė ne vienoje šalyje, kur gyvosios knygos bei skaitytojai gali netrukdomi prisėsti nuoširdžiam bei stereotipus laužančiam pokalbiui. „Tai žmonių širdis paliečiantis metodas, kurio poveikį gali matyti iš karto. Dalis žmonių iš pokalbių grįžta su sugriuvusiais stereotipais, dalis – su svyravusiais išankstinėmis nuostatomis, kylančiais klausimais. Metodui labai svarbu vykti kuo įvairiausiose vietose. Lankydamiesi panašiuose festivaliuose visada sutinkame didelį susidomėjimą metodu”, – sakė programos sėkme džiaugiasi zmogui.lt direktorė Neringa Jurčiukonytė.

Zaraso saloje vykusio Galapagų festivalio metu Gyvoji bibioteka buvo pilna knygų- joje apsilankė vegetaras, feministas, žmogus su judėjimo negalia, gėjus, žmogus turėjęs psichikos sutrikimų, vartojęs narkotikus, sėdėjęs kalėjime, vartojęs alkoholį, ateistas, lenkas, juodaodis, savanoris.

Nuo muzikos ir kitų linksmybių atsiplėšti Gyvosios bibliotekos palapinėje panoro daug žmonių, o kai kuriems vieno apsilankymo net neužteko „Labai džiugu, jog festivalyje mus aplankė ne tik ištikimi lankytojai, užsukantys į daugumą renginių, bet atsirado ir naujų bibliotekos skaitytojų, iš kurių pasitaikė net panorusių prisijungti prie mūsų gyvųjų knygų sąrašo” – teigė programos koordinatorė Gretė Gerdauskaitė.

Aplankiusi Bliuzo naktų bei Galapagų festivalius, Gyvoji biblioteka savo kelionę tęs Rugpjūčio 15, 16 dienomis vyksiančiose Roko naktyse.

ŠiojeGrandsapvalus naujienoje aprašoma veikla yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis.

Komentarai