Šeštadienio ryte MYLIU PANDA atkeliavo į Zarasus

IMG_0334Liepos 26 d., šeštadienio ryte MYLIU PANDA atkeliavo į Zarasus. Jaunimo centre jau skambėjo muzika ir vyko paruošiamieji darbai. Susirinkęs jaunimas vienaip ar kitaip pasiryžo prisidėti prie graffiti & street art konkurse nugalėjusio piešinio įgyvendinimo.

Pagrindinis graffiti ir street art technikos meistras vietinis zarasiškis – Aurimas​ Viburys. Pirmuosius ir pagrindinius piešinio štrichus išdėliojo būtent jis. Pradinės eskizo idėjos autorė buvo kraštietė Viktorija, tačiau Aurimas papildė eskizą ir ėmėsi jo įgyvendinimo.

IMG_0325Į darbą įsijungė vietos jaunimas ir Karvio jaunimo centro atstovai, kurie jau ne pirmus metus vasarą keliauja po Zarasų raj. Darbai vyko visą šeštadienį. Sekmadienį nuo ankstaus ryto darbai tęsėsi ir 14 val. darbų pabaigą vainikavo renginio svečių ir organizatorių sveikinimai bei jaunų vietos atlikėjų koncertas. Susirinkusius į jaunimo erdvės atidarymą pasveikino Zarasų jaunimo darbo centro atstovas Tomas Vaicekauskas (jaunimo darbuotojas), Nacionalinio socialinės integracijos instituto atstovė Aurelija Trimonytė, Karvio jaunimo centro atstovė Agnė Prokopaitė (jaunimo darbuotoja), Zarasų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė.

MYLIU PANDA kelionę Zarasuose pradėjo Jaunimo centro sienose įrėždamas NO HATE žinutę. Rugpjūčio 1-3 dienomis MYLIU PANDA vėl džiugins Zarasų miesto gyventojus ir svečius, festivalyje Galapagai (Zarasų ežero saloje), kur vyks ir „Gyvoji biblioteka“. „Gyvoji biblioteka“ – vienas iš MYLIU PANDA kampanijos taikomų neformalaus ugdymo metodų. Šis metodas skatina tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Gyvoji biblioteka sudaryta iš bibliotekininkų, gyvųjų knygų ir skaitytojų. Gyvosios knygos – tai žmonės iš socialiai pažeidžiamų grupių, susiduriantys su išankstinėmis nuostatomis ir diskriminacija. Skaitymo procesas – tai atviras skaitytojo ir gyvosios knygos pokalbis, kurio metu griaunami stereotipai ir keičiamos nuostatos.

Daugiau apie MYLIU PANDA:

http://www.myliupanda.lt/#apie-panda

Nuotraukų albumą rasi ČIA.

nfMYLIU PANDA yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis

Komentarai