Gyvoji biblioteka stereotipus griovė Bliuzo naktyse

10463919_10152574253454208_4625333312451923622_nPaėjusių savaitgalį Varniuose, ant Lūkšto ežero kranto, vyko festivalis Bliuzo naktys. Lankytojams tai buvo puiki galimybė ne tik pasiklausyti puikios muzikos, bet ir pakalbinti gyvąsias knygas, kuruojamas dviejų puikių savanorių Airos bei Liucijos. Būtent jas ir kalbina Lietuvos lenkų internetinis dienraštis zw.lt.

zw.lt: Kas yra Gyvosios bibliotekos knygos?
Aira: Trumpai tariant tai labai stiprūs žmonės. Tie, kurie buvo nukritę, tačiau išmoko kaip atsikelti ir išspręsti savo problemas.

Lucija: Žmonės, kurie ateina į šį projektą nori pasidalinti savo patirtimi, dalyvauti nuoširdžiame pokalbyje ir nebijo atsakyti į bet kokius klausimus. Jų buvimas ir atvirumas rodo, kaip reikia kovoti su išankstinėmis nuostatomis. Jie – gyvas įrodymas, kad pokytis yra įmanomas.
zw.lt: Kaip galima tapti knyga?

Lucija: Yra daug būtų, kaip galima psisijungti prie Gyvosios bibliotekos kolektyvo. Net vakar, festivalio metu, prie mūsų priėjo vaikinas, kuris yra veganas, ir paklausė „Ei, ką turėčiau daryt, kad galėčiau būt viena tų knygų?”. Į Gyvąją biblioteką gali patekti visi, kurie jaučiasi galintys dalyvauti diskusijose ir pasidalinti savo istorija.
zw.lt: Kokias knygas buvo galima atrasti festivalio „Bliuzo naktys” metu?

Lucija: Festivalio metu mes turėjome septynias knygas, bet paprastai jų būna iki dvidešimties. Buvo galima susipažinti su žmonėmis, kurie turėjo problemų dėl alkoholio, narkotikų, patyrė diskriminaciją dėl rasės, odos spalvos, įsitikinimų, seksualinės orientacijos ar negalios, taip pat žmogumi praleidusiu laiko įkalinimo įstaigoje.
zw.lt: Kur galima rasti Gyvąją biblioteką?

Lucija: Mūsų susitikimai organizuojami įvairiose vietose, pradedant nuo universitetų, mokyklų, knygynų ar festivalių. Ieškantys informacijos turėtų sekti mūsų facebook profilį.

„Gyvoji biblioteka” yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis.

Komentarai