Anne Frank namų atstovo vizitas Lietuvojebei mintys apie tolesnį bendradarbiavimą

Ketvirtadienį (birželio 19 d.) NVO Avilyje susirinko skirtingų institucijų atstovai dirbantys su žmogaus teisių ugdymu bei švietimu apie Holokaustą. Šiame susitikime dalyvavo Anne Frank namų Tarptautinio departamento vadovas Jan Erik Dubbelman, Vilniaus kolegijos dėstytoja bei antropologė Aušra Simoniukštytė, Tarptautinės komisijos prie Lietuvos Vyriausybės, Nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas, Vilniaus Jidiš instituto direktoriaus asistentė Rūta Puišytė bei Nacionalinio socialinės integracijos instuto atstovės – Aurelija Trimonytė bei Gintarė Gedrimaitė.

Organizacijos pasidalino patirtimi dirbant žmogaus teisių, jaunimo švietimo srityje. Susitikimo metu taip pat kalbėta apie Anne Frank house plėtros galimybes Lietuvoje. Po susitikimo NVO Avilyje svečias iš Anne Frank House kartu su Nacionalinio socialinės integracijos instituto atstovais patraukė į trumpą ekskursiją po Antalieptę, kurioje tarpukariu buvo vykdavo žydų vasaros stovyklos. Antalieptėje gyveno daugiau nei 300 žydų, kurie buvo įkūrę kelias parduotuves, garsėjo kaip sąžiningi, protingi ir darbštūs gyventojai, gabūs amatininkai. 1941 m. Antalieptės apylinkėse buvo žiauriai nužudyta 8000 žydų.
Svečiui pristatyta Nacionalinio socialinės integracijos instituto veikla bei viena iš aktyviai vystomų programų – Socialinių inovacijų laboratorija „Medus”. „Medus“ – tai Antalieptėje šiuo metu baigiama įrengti darbo ir bendradarbiavimo erdvė nevyriausybinėms organizacijoms, socialinio verslo atstovams ir inovatoriams, bei kitiems įvairių sričių specialistams, kurie savo idėjomis ir veikla siekia pozityvių socialinių pokyčių.

„Nacionalinis socialinės integracijos instutas – pilna gyvybės ir inovatyvių minčių organizacija turinti puikią komandą, kurią būtina pagirti ne vienu žodžiu”, – po susitikimo bei ekskursijos Antalieptėje džiaugėsi Jan Erik Dubbelman, užsimindamas apie galimą organizacijų bendradarbiavimą. Organizacijų susitikimas bei jo metu išdėstytos idėjos ateityje gali tapti puikiu pagrindu abiems organizacijoms siekti bendrų tikslų.

Komentarai