Žurnalistai iš Kauno, Šiaulių bei Panevėžio kviečiami mesti iššūkį neapykantai

Tarptautinis judėjimas „Media4change” birželio 26 – 27 dienomis Kaune „Roko sodyboje” organizuoja Kauno apskrities žurnalistams skirtus mokymus „Žmogaus teisės žiniasklaidoje: etiniai ir teisiniai visuomenės grupių vaizdavimo aspektai“.

1381528_537091663033687_588075412_nPoreikį šviesti žurnalistus Nacionalinis socialinės integracijos institutas identifikavo Lietuvos žiniasklaidoje aptikęs žalingo įvairių visuomenės grupių vaizdavimo atvejų: skleidžiamų mitų, kurstomos neapykantos ar moralinės panikos kėlimo atvejų.

Atrinktiems 20 mokymų dalyvių bus sudaromos sąlygos diskutuoti ir kartu su gerai žinomais žmogaus teisių, žiniasklaidos bei tyrimų centrų ekspertais ieškoti atsakymų į kasdienėje veikloje kylančius klausimus. Kaip profesionaliai dirbti su teisėsaugos institucijų gaunama informacija? Kaip atpažinti, kada informacijos šaltinis siekia kurstyti nesantaiką visuomenės grupių atžvilgiu? Kaip tinkamai reaguoti  į neapykantos kurstymą?

Į šiuos ir kitus klausimus mokymų metu atsakys paskaitos, diskusijos, o taip pat simuliacijos bei praktinės užduotys. Įgysite daugiau žinių kaip visuomenei patraukliai pateikti informaciją nediskriminuojant.

Bus sudaroma galimybė jau mokymų metu pakalbinti įvairių socialinių grupių atstovus ir į redakciją grįžti su naudinga medžiaga būsimiems jūsų darbams.

Šių mokymų tikslas yra įgalinti žurnalistus atpažinti neapykantos provokacijas ir mitų kūrimą bei etiškai ir profesionaliai reaguoti į šiuos reiškinius. Mokymų programa pasitelkia metodus, kurie įgalina dalyvius teorines žinias perkelti į praktiką.

Užpildyti dalyvio anketą galite iki 2014 m. birželio 13 d. Dalyvauti mokymuose bus atrinkta ne daugiau 20 žurnalistų iš Kauno ar kitų šalia esančių apskričių. Anketą galite rasti čia.

Likusių septynių kitų apskričių žurnalistai sulauks rudenį.

Lektoriai :

  • Liudvika Meškauskienė. . Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja, žiniasklaidos bei žmogaus teisių specialistė
  • Deividas Velkas, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos patarėjas, teisininkas
  • Dainius Pūras. Psichologas, Psichikos sveikatos ekspertas, Vilniaus Universiteto profesorius
  • Margarita Jankauskaitė. Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė; lygių galimybių ekspertė

Media4change – naujai startuojantis tarptautinis judėjimas, kuris siekia skatinti atsakingą ir etišką žurnalistiką. Šiam judėjimui priklausantys žurnalistai ir žiniasklaidos, žmogaus teisių ekspertai savo darbą grindžia žmogaus teisių vertybėmis, aukštais profesinės etikos standartais ir atsakomybe prieš visuomenę.

nfEuropos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas 2009-2014 periodo NVO Programoms Lietuvoje.

eu-cofunded

Komentarai