Klaipėdos žurnalistai kviečiami mesti iššūkį neapykantai

1382091_536537603089093_1698623922_nTarptautinis judėjimas „Media4change” birželio 19-20 dienomis Palangoje „Dailininkų namuose” organizuoja Klaipėdos apskrities žurnalistams skirtus mokymus „Žmogaus teisės žiniasklaidoje: etiniai ir teisiniai visuomenės grupių vaizdavimo aspektai“.

Poreikį šviesti žurnalistus Nacionalinis socialinės integracijos institutas identifikavo Lietuvos žiniasklaidoje aptikęs žalingo įvairių visuomenės grupių vaizdavimo atvejų: skleidžiamų mitų, kurstomos neapykantos ar moralinės panikos.

Atrinktiems 20 mokymų dalyvių bus sudaromos sąlygos diskutuoti ir kartu su gerai žinomais žmogaus teisių, žiniasklaidos bei tyrimų centrų ekspertais ieškoti atsakymų į kasdienėje veikloje kylančius etinius klausimus. Kaip elgtis kai vienas iš šaltinių kursto nesantaiką visuomenės grupių atžvilgiu? Kaip tinkamai apdoroti iš teisėsaugos institucijų gaunamą informaciją? Šiuos ir į kitus klausimus mokymų metu atsakys paskaitos, diskusijos, o taip pat simuliacijos bei praktinės užduotys. Įgysite daugiau žinių kaip visuomenei patraukliai pateikti informaciją nediskriminuojant.

Šių mokymų tikslas yra įgalinti žurnalistus atpažinti neapykantos provokacijas ir mitų kūrimą bei etiškai ir profesionaliai reaguoti į šiuos reiškinius. Mokymų programa pasitelkia metodus, kurie įgalina dalyvius teorines žinias perkelti į praktiką.

Užpildyti dalyvio anketą galite iki 2014 m. birželio 6 d. Dalyvauti mokymuose bus atrinkta ne daugiau 20 žurnalistų iš Klaipėdos ar kitų šalia esančių apskričių. Anketą galite rasti čia.

Lektoriai

• Mike Jempson. „The MediaWise Trust“ direktorius, Linkolmo universiteto žiniasklaidos etikos profesorius
• Aleksandras Dobryninas. kriminologas.
• Liudvika Meškauskienė. Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja, žiniasklaidos bei žmogaus teisių specialistė
• Deividas Velkas. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos patarėjas, teisininkas
• Dainius Pūras. Psichologas, Psichikos sveikatos ekspertas, Vilniaus Universiteto profesorius

Tai pirmieji tokios tematikos mokymai iš dešimties. Du iš jų Vilniuje ir Kaune vyks dar šią vasarą. Likusių septynių kitų apskričių žurnalistai sulauks rudenį.

Media4change – naujai startuojantis tarptautinis judėjimas, kuris siekia skatinti atsakingą ir etišką žurnalistiką. Šiam judėjimui priklausantys žurnalistai ir žiniasklaidos, žmogaus teisių ekspertai savo darbą grindžia žmogaus teisių vertybėmis, aukštais profesinės etikos standartais ir atsakomybe prieš visuomenę.

nfEuropos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas 2009-2014 periodo NVO Programoms Lietuvoje.

eu-cofunded

Komentarai