Lietuvos futbolininkai rasizmui pasakė ne

IMG_4098 Jei negali nugalėti rasizmo – suvalgyk jį. Tokią žinutę pasauliui perdavė „Barcelona” futbolininkas Dani Alves, kuris suvalgė į jį mestą bananą rungtynių su „Villarreal” metu. Rasistinių pašaipų futbolo aikštelėje galima sulaukti neretai, todėl šis atsakas sulaukė tarptautinio palaikymo iš žaidėjų, esančių visame pasaulyje. Šią idėją palaiko ir Lietuvos futbolininkai, kuriuos ketvirtadienį aplankė nacionalinė kampanija prieš neapykantą „Myliu Panda”.

Per rungtynes mestas bananas futbolo pasaulyje tapo kovos su rasizmu simboliu. Nuo savaitės pradžios futbolininkai iš įvairių komandų socialiniuose tinkluose dalinasi nuotraukomis, kuriuose jie valgo bananus. Socialiniuose „Twitter” bei „Instagram” tinkluose akcijos šūkis „Mes visi esame beždžionės” sulaukė didžiulio vartotojų susidomėjimo ir palaikymo. Šia žinute ir nuotraukomis su bananais pasidalino apie 100 000  futbolo aistruolių.

IMG_4101Lietuvos futbolo A lygos komandos taip pat nusprendė prisidėti prie šios akcijos. Gegužės 1 dieną „Myliu Panda” apsilankė Lietuvos Futbolo Federacijos stadione, kur susitiko su futbolo klubo „Trakai” žaidėjais. „Lietuvos futbolo aikštelėse tokių išpuolių nepasitaiko, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tokias problemas. Su rasizmu ir neapykanta reikia kovoti ne tik stadionuose, bet ir už jų ribų”- sakė „Trakų” futbolo klubo treneris Edgaras Jankauskas. Kampanijos simbolis Panda žaidėjus kvietė nusifotografuoti su bananais ir skleisti šią anti-rasistinę žinutę Lietuvoje.

Prie šios akcijos prisijungė ir kiti A lygos futbolo klubai, siųsdami savo nuotraukas su komandos nariais ir kovos prieš neapykantą simboliais bananais.

nf MYLIU PANDA yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis

Komentarai