Gerų emocijų pliūpsnis Kaune – apsikabinimų akcija

apsikabinimu-akcija-537a009913454Akcijos organizatoriai persirengę įvairiais gyvūnais klausė praeivių kada paskutinį kartą jie buvo apkabinti bei tuoj pat paklausdavo ar gali juos apsikabinti.

Kaip teigė akcijos organizatoriai apsikabinimai padeda sumažinti kraujo spaudimą, įtampą, stresą. Teigiamos emocijos naudingos mūsų sveikatai. Siekiant pagerinti žmonių sveikatą, kai kuriose šalyse taikoma ir prisilietimų terapija, kuri padeda sumažinti stresą, skausmą, tam tikrus Alzheimerio ligos simptomus.

„Dar neskaičiavome, tačiau jau tapo aišku, kad apsikabinimų buvo daugiau nei praeitais metais – 2013 m. akcijos metu buvo apkabinti 1835 žmonės. Šiemet apkabinome daugiau nei  2000 žmonių“, – sakė viena iš akcijos iniciatorių LSMU Sveikatos psichologijos katedros vedėja prof. Nida Žemaitienė.

Anot LSMU Sveikatos psichologijos katedros vedėjos, apkabinimai padeda sumažinti kraujo spaudimą, įtampą, stresą. Tad teigiamos emocijos naudingos mūsų sveikatai. „Visos geros emocijos ir geri darbai sugrįžta su kaupu. Reikia dalintis gerumu, įkvėpti žmonėms tikėjimo“, – kalbėjo triušio kostiumu pasipuošusi N. Žemaitienė.

Sveikatos specialistė Ingrida Jaselskytė taip pat pritarė, jog apkabinimai – tai puikus būdas parodyti, jog žmogus rūpi. “Siekiant pagerinti žmonių sveikatą, kai kuriose šalyse taikoma ir prisilietimų terapija, kuri padeda sumažinti stresą, skausmą, tam tikrus Alzheimerio ligos simptomus. Apkabinome ir ligonių artimuosius, lankytojus. Jiems palaikymas, šypsena ir apkabinimas taip pat labai svarbūs“, – kalbėjo I. Jaselskytė.

Praeitais metais linksmoje akcijoje dalyvavę pacientai ir gydytojai jau žinojo, kokia tai diena ir mielai atėjo apkabinti panda, zuikiais, meška, krokodilu ir pingvinu persirengusių medikų ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų.

„Labai karšta, tačiau geros emocijos atperka viską. Labiausiai įsiminė vyriškis, kuris mane įspėjo, jog serga, tačiau apkabinimai juk reikalingi visiems. Jis labai apsidžiaugė, jog jį apkabinau“, – kalbėjo LSMU visuomenės sveikatos vadybos magistrantė Akvilė Birbilaitė.

Visame pasaulyje populiari akcija „Laisvė apsikabinti“ Kauno klinikose pirmąkart buvo suorganizuota 2012 m. balandžio mėn.

Originalus šaltinį bei nuotraukų albumą galima rasti čia

nf MYLIU PANDA yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis

Komentarai