Zmogui.lt prisideda prie neapykantos kalbos mažinimo Europos lygmeniu

10170717_766148813403152_8921272677698834117_nBalandžio 4 – 15 dienomis Atėnuose vyko tarptautinė UNITED for Intercultural Action konferencija tema “Your vote can Unite”. Ši konferencija buvo skirta artėjantiems Europos Parlamento rinkimams bei jų keliamoms problemoms aptarti  kartu su žmogaus teisių aktyvistais, pilietinėmis organizacijos iš 35 EU šalių. Prie šios konferencijos bei darbo grupių veiklos organizavimo prisidėjo ir  Nacionalinis socialinės integracijos institutas.

“Konferencijoje daug dėmesio buvo skiriama NVO įgalinimui veikti kaip svertui prieš rinkimuose politikų naudojamą neapykantos kalbą. Svarbu, kad NVO neliktų problemų sprendimo užribyje, o prisidėtų prie visuomenės sąmoningumo ir neleistų populistų naudojamai neapykantos kalbai pasiekti tikslo – didinti jų populiarumą ir taip daugiau surinkti rinkėjų balsų”- sako viena iš konferencijos organizatorių Nacionalinio socialinės integracijos instituto direktorė Neringa Jurčiukonytė.

Visoje Europoje, nuo Graikijos iki Rusijos, nuo Gruzijos iki Švedijos yra itin didėja kairiųjų populistinių bei ekstremistinių partijų ir judėjimų populiarumas. Jie siūlo „paprastus sprendimus“ šalyse iškilusioms krizėms spręsti. Tokius sprendimus kaip tarptautinių sutarčių nutraukimas, išėjimas iš Europos Sąjungos, migrantų deportacija. Kyla klausimas, ką galime padaryti, kad ši nepakantumą skatinantys politikai nelaimėtų rinkimų ir netęstų žmogaus teises paminančios retorikos savo darbuose? Konferencijos dalyviai iš 35 šalių turėjo teorinius ir praktinius užsiėmimus apie ksenofobijos, rasizmo ir netolerancijos plitimą Europoje bei kartu ieškojo sprendimų kaip šias problemas spręsti nacionaliniu bei Europos lygmeniu.

Konferencijos metu buvo pristatyta UNITED for Intercultural Action su partneriais organizuojama kampanija “Your Vote Can Unite”, kurios pagrindinė užduotis skatinti žmones balsuoti ir patiems pasirinkti, kokia politika ateityje bus vykdoma.

„Tai labai svarbus momentas tiek Graikijai, tiek visai Europai pasirinkti ar verta stiprinti demokratiją ar ją sugriauti ir padalinti. Graikija yra ne vienintelė Europos Sąjungoje, susidurianti su panašiais sunkumais, todėl tai yra istorinis momentas pamatyti ar Europa bus vieninga, ar suskaldyta?” – teigia vienas iš kampanijos iniciatorių Ralph du Long.

Kampanija bus vykdoma Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje, Vengrijoje, aplankant rinkimuose balsuosiančią visuomenę įvairiuose regionuose, bei dažnai pamirštamuose užmiesčiuose. Prie kampanijos kviečiamos prisijungti ir kitos Europos šalys.

Kampanija organizuojama The European Network against Racism (ENAR), Hope not hate bei UNITED for Intercultural Action.

Konferencijos programą galite rasti čia. Konferencijos naujienas galite sekti facebooke .

 

Komentarai