Panda dovanojo vaikams knygų skaitymo džiaugsmą

_APA9830Balandžio 17 dieną „Myliu Panda“ viešėjo Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose, kur kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Mažojo princo fondu“, įgyvendinančiu iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, ir AB „Lietuvos geležinkeliai“, vykdančiais socialinį projektą „Į vaikų globos namus – su knyga!“, minėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Kaip ir ankstesniais metais, globos įstaigose augantiems vaikams skaitė, sekė pasakas ir vaidino žinomi Lietuvos žmonės.

Šventės „Į vaikų globos namus – su knyga!“ tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose augantiems vaikams reikalinga ne tik materialinė parama, bet ir suaugusiojo individualus dėmesys, rūpestis ir šiltas bendravimas. Skaitymas balsu – dovana vaikui. Dėmesys, rūpestis ir bendravimas su juo yra prasmingo darbo patirtis bei geros emocijos kiekvienam, puiki galimybė visai pilietinei visuomenei ugdyti protingus, kritiškai mąstančius ir vertinančius gyvenimą šalies piliečius.

„Šiemet skaitymo balsu projektas „Į vaikų globos namus – su knyga!“, vykstantis šalyje jau trečius metus, ypatingas tuo, kad peraugo į šventę, trunkančią kelis mėnesius. . Prie šio projekto prisijungė kelios dešimtys vaikų globos namų, bendrojo lavinimo mokyklos, „Myliu Panda“ atstovai ir kiti. Tokiu būdu vaikų globos namų vaikai ne tik ugdomi, dalijamasi bendravimo džiaugsmu, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys, kaip svarbu šiems vaikams jausti suaugusiojo rūpestį bei palaikymą ir globos įstaigoje, ir galbūt šeimos aplinkoje“, – džiaugėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Odeta Tarvydienė._APA9918

Renginyje dalyvavo dainininkas Mino, Loreta Sungailienė, Eglė Juozapaitienė, Violeta Mičiulienė bei daugelis kitų žinomų žmonių. Šiais metais ir Panda prisijungė prie šio jaunimo švietimą skatinančių visuomenės veikėjų būrio. „Visi vaikai pasirodė nuostabūs, žingeidūs ir malonūs, nors pirmos minutės buvo sudėtingos. Jiems norisi bendrauti. Ir to bendravimo turi būti kuo daugiau, ir nebūtinai su žymiais žmonėmis”, – įspūdžiais dalinosi renginio viešnia Eglė Juozapaitienė.

„Myliu Panda“ komanda ne tik vedė skaitymus jaunimui nuo 13–18 metų žmogaus teisių tematika, bet ir pravedė forumo teatro užsiėmimą. Renginį užbaigė komandos pastatytas forumo teatro spektaklis, kurio metu į vaidinimą buvo tiesiogiai įtraukiami žiūrovai, kurie galėjo keisti įvykius sava linkme, reikšdami savo nuomonę ne tik diskusijoje, bet ir pervaidinant situaciją iš naujo.

„Labai džiugu, kad jaunimas taip noriai įsitraukė į pokalbį, o žmogaus teisių tema jiems pasirodė įdomi bei aktuali. Smagu matyti, kad netradiciniai edukaciniai metodai taip nuostabiai veikia jaunus žmones. Renginio metu sutikome žmonių, kurie ankščiau buvo dalyvavę „Visi skirtingi – visi lygūs” programos veiklose, labai gerai apie jas atsiliepė ir išreiškė norą prisidėti prie kampanijos „Myliu Panda“ renginių. Tokie atsiliepimai ir nuoširdžios reakcijos – gyvas įrodymas, kad jauniems žmonėms tikrai turi įtakos Nacionalinio socialinės integracijos instituto projektai,“ – teigia „Myliu Panda“ kampanijos koordinatorė Viktorija Bružaitė.

nf MYLIU PANDA yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis

Komentarai