Neapykantą kurstantiems kandidatams – raudona kortelė

BOOM-467x343Jau nuo gruodžio mėnesio tarpusavio supratimą, dalijimąsi džiaugsmu ir pagarba vienas kitam skatinęs „Myliu Panda“ kampanijos herojus kviečia šių vertybių nepamiršti ir rinkimų metu. Vis dažniau savo artimųjų ar draugų rate gali išgirsti frazes: „Nėra priežasties gaišti laiko… Niekas nepasikeis…“. PANDA mano priešingai. Artėjantys Europos Parlemento, LR prezidento rinkimai – puiki proga aktyviai dalyvauti ir patiems nuspręsti, kas kurs visuomenę be pykčio.

 „Neapykantos kurstymas nepopuliarių socialinių grupių atžvilgiu yra klasikinė strategija siekiant pergalės rinkimuose. Taip besielgiantys manipuliuoja piliečių baimėmis ir nežinojimu. Panda jau kuris laikas rodė teigiamą pavyzdį ir tiki, kad jaunimas atpažins žmogų gerbiančius kandidatus, o kurstantiems nesantaiką – parodys raudoną kortelę“, – sako „Myliu Panda“ kampaniją koordinuojančios organizacijos direktorė Neringa Jurčiukonytė.  2014-ųjų rinkimai vyks per krizės įkarštį, todėl labai svarbu palaikyti tuos kandidatus, kurie konkuruoja garbingai, neskleisdami neapykantos.

 Į politikų naudojamą neapykantos kalbą ir nesantaikos kurstymą atkreipti dėmesį siekia balandį startavusi kampanija „Your vote can Unite”. Anot jos iniciatorių, ypač pažeidžiamos ekonominės krizės išvargintos šalys tokios kaip Graikija, Italija, Vengrija, Prancūzija. Šie rinkimai yra labai svarbus žingsnis visai Europai: stiprinti demokratiją ar ją sužlugdyti. „Dauguma žmonių iš visos ES nenori, kad politinės partijos skleistų neapykantą ir taip nuodytų visuomenę. Jie nenori tų, kurie palaiko rasizmą: kelia nesantaiką, kuria nesaugumą ir silpnina mus visus kartu”- teigia vienas iš kampanijos „Your vote can Unite” iniciatorių Ralph du Long.

„Your vote can Unite” kampanijos atstovai jau kuris laikas kaip skatina bendruomenes balsuoti ir atpažinti  neapykantos kurstymo, manipuliavimo baimėmis atvejus. „Myliu Panda” solidarizuojasi su šia kampanija ir visuomenę ragina neskirti savo balso tiems, kurie savo populiarumą didina visuomenės pažeidžiamų grupių sąskaita. Kviečiame pačiam nuspręsti, kas kurs visuomenę be pykčio.

„Your vote can Unite” įgyvendina Europos tinklas prieš rasizmą (ENAR), „HOPE not Hate“ ir  „UNITED for Intercultural Action“.

 

Komentarai