MRU naktį aplankiusi Gyvoji Biblioteka žavėjo lankytojus

IMG_5525Balandžio 17 – ąją vykusią MRU naktį aplankė gausus būrys lankytojų. Nors universitete vyko daugiau nei 30 renginių, prie Gyvosios Bibliotekos durų driekėsi eilės. „Sulaukėme labai didelio ir puikiai nusiteikusių žmonių būrio. Džiugu kai žmonės yra pasiryžę griauti nusistovėjusius stereotipus ir nebijo atvirai kalbėti su knygomis” – bibliotekos sėkme džiaugiasi programos koordinatorė Gretė Gerdauskaitė .

Gyvosios Bibliotekos dalyvis Ignas iš bibliotekos išėjo pilnas emocijų:  „Man visada atrodė, kad vegetarai ar veganai turėtų kitaip adaptuotis visuomenėje. Iš pradžių manai, kad jis nemokės su tavimi bendrauti, bet kai pradedi šnekėti, supranti, kad nors šis žmogus nevalgo mėsos, negeria pieno, tačiau yra lygiai toks pat kaip tu. Po pokalbio aš iš Gyvosios Knygos gavau sąrašą kavinių, kur galima paragauti veganiško maisto. Ką gali žinoti, gal patiks ir man ?”

Ši naktinė biblioteka pritraukė labai didelį gyvųjų knygų skaičių  – lankytojai galėjo susipažinti su bahajų tikėjimo atstove, žmonėmis, turėjusiais priklausomybę alkoholiui ar narkotinėms medžiagoms, feministu, gyvūnų teisių gynėju, regėjimo negalią turinčiu asmeniu, biseksuale, judėjimo negalia turinčiu žmogumi bei daugeliu kitokių vertų „paskaityti“ gyvųjų knygų. „Labai džiugu, kai tiek daug žmonių nori išgirsti tavo istoriją. Su manimi ką tik šnekėjo mergina, kuri šiąnakt yra pasiryžusi aplankyti visas knygas” – teigė Gyvoji Knyga Laimis .

Pati Gyvosios Bibliotekos idėja – ne naujiena Mykolo Riomerio Universitete. „Kai kažkada nepavyko pasikviesti Bibliotekos į savo renginį, nusprendėm ją pasidaryti patys” – teigė studentė Evelina. „Žinoma, neturėjome tokių knygų, kokios yra šiandien, tačiau pavyko suorganizuoti renginį, kuriame galėjai pabendrauti su žmogumi, kuris jau 10 metų skautas .”

Nors Gyvoji Biblioteka užsitęsė iki išnaktų, o knygos buvo jau gerokai pavargusios, tačiau renginys buvo tikrai gerai pavykęs. „Nuovargis nebebūna toks svarbus, kai matai, jog gali pakeisti žmogaus nuomonę ir leisti į šalia esančius žmones pažvelgti kitaip” – teigė Gyvosios Bibliotekos koordinatorė Gretė.

nf„Gyvoji biblioteka” yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis.

Komentarai