Graffiti meistras skatina piešiniais apginti žmogaus teises

1000996_481846978557222_322615021_n„Niekas nevysto graffiti, kaip meno rūšies, o tik didina baudas – laikas pakeisti šį standartą ir suteiki graffiti menui gerą vardą ir tikslą” – teigia pašnekovas, kampanijos „Myliu Panda” graffiti bei street art eskizų konkurso komisijos narys Edgaras Eku. „Graffiti nėra tik hobis – tai gyvenimo būdas. Tikram piešėjui tai yra gyvenimo tikslas ir oras, kuriuo kvėpuoja” – pabrėžia graffiti meistras.

Nuo kada graffiti susidomėjai Tu ?

Graffiti pradėjau domėtis 1996-tai metais, mokslo metu pradžioje, kai klasiokas grįžo po kelionės i Londoną, ir mokykliniame sąsiuvinyje pradėjo piešti raides ir keistai raityti įvairius žodžius. Mane tai labai sudomino, nes tai buvo kažkas neįprasto ir naujo. Pirma buvo nauja ir viliojo, nes nepažįstama – o dabar tai tapo mano gyvenimo prasme, tikslu ir pragyvenimo šaltiniu.

Ką išreiški savo kūriniuose ?

Mane domina graffiti kaip savita meno šaka, kur visą grožį sudaro raidės papuoštos piešiniais Kartais tie piešiniai būna politiniai, socialiniai. Nors kartais savo piešinius ir paįvairinu kitokiais elementais, stengiuosi nenutolti nuo graffiti pagrindų.

Kas paskatino Tave tapti projekto „Myliu Panda” dalimi ?

Labiausiai paskatino, nes tai graffiti akcija. Norisi kad graffiti būtų ne vien spalvų ir linijų derinys, bet ir skleistų tam tikrą žinią, turėtų prasmę.

Kaip , Tavo nuomone, siejasi žmogaus teisės ir gatvės menas ?

Turėčiau akcentuoti saviraiškos, minčių, idėjų laisvę – graffiti piešėjui tai duona ir vanduo. Gaila, kad patys piešėjai yra labai nuvertinami, ypač Lietuvoje. Kažkodėl graffiti viešojoje erdvėje dažniau vadinamas terlione, o ne menu. Niekas nesigiliną kas supinta tose iš pažiūros sudėtinguose vaizduose, į kuriuos autorius ideda daug darbo. Niekas nevysto graffiti, kaip meno rūšies, o tik didina baudas. Visus piešiančius (nesvarbu ar piešia legaliai ar ne) vadina vandalais ir t.t. Manau, kad būtent todėl graffiti ir yra puikus būdas ginti žmogaus teises. Nes teisę būti suprastam ir pripažintam gali suprasti tik tas, kurį patį visuomenė atstumia .

Kuo Tau svarbus šis graffiti projektas ?

Jis suteikia graffiti tam tikrą misiją. Taip pat jaunimas turės progą išreikšt save, nes ne visi turi tokią galimybę gauti dažų ir įgyvendinti savo idėjas.

Ką galėtum palinkėti jauniems talentams, svajojantiems, kad ir jų mintys atgimtų ant betono?

Daugiau dėmesio skirt savęs, savo įgūdžių bei talento tobulinimui. Nenuleist rankų jei kažkas neišeina iš pirmo karto. Būtinai siekti savo tikslo, bei nebijoti įgyvendinti savo sumanymų, kad ir kokie neįgyvendinami jie atrodytų iš pirmo žvilgsnio.

nf MYLIU PANDA yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis

Komentarai