Stereotipus laužanti biblioteka trumpam įsikūrė ir LR Seime

14873_10152325028519208_1319285451_n

Skaitymo malonumui ir pažinimo džiaugsmui nėra nustatytų taisyklių, o biblioteka šiandien gali įsikurti bet kur, net pačioje netikėčiausioje vietoje. Tai įrodo ir Nacionalinio socialinės integracijos organizuojama “Gyvoji biblioteka“, kuri kviečia kiekvieną iš mūsų nebijoti skaityti šiek tiek kitokių, nė kiek neprastesnių ir labai įdomių beiįtraukiančių gyvųjų knygų.

Penktadienį (kovo 21 d.) “Gyvoji biblioteka“ vyko Lietuvos Respublikos Seimo I rūmuose. Renginys buvo skirtas Tarptautinės rasinės diskriminacijos panaikinimo dienai, todėl jo metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į visuomenėje egzistuojančias socialinės darnos bei tarpusavio supratimo problemas bei skatinti imtis iniciatyvos prieš bet kokios formos diskriminaciją ir ksenofobiją.

Tądien pirmasis stereotipus laužyti pradėjo “Gyvosios bibliotekos“ fotografas Darius Kučys, pristatęs savo fotografijų parodą , kurioje užfiksuotos gražausios ir įdomiausios 2013-ųjų metų „Gyvosios bibliotekos“ akimirkos. Taip pat atidarymo ceremonijoje kalbėjo ir LR Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė bei Nacionalinio socialinės intergracijos instituto direktorė Neringa Jurčiukonytė. „Gyvųjų knygų“ paskaityti užsuko ir LR Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė ir jau kalbėjusi Rimantė Šalaševičiūtė. LR Seime vyko atvirų durų valandos, todėl didelė dalis skaitytojų buvo jauni žmonės – studentai, moksleiviai.

1912152_10152331267834208_833038465_o1

Pasibaigus renginiui, visų veiduose matėsi plati šypsena, visi dalinosi patirtais įspūdžiais, džiaugėsi prasmingais pokalbiais, o atsiliepimų knygoje atsirado naujų įrašų, bylojančių apie sulaužytus stereotipus bei sutiktus unikalius žmones. “Gyvoji biblioteka – tikras žinių šaltinis, kuris gali pakeisti tradicinę, provincialią Lietuvos visuomenę. Nuoširdžiai linkiu sėkmės ir drąsos “Gyvosios bibliotekos“ dalyviams“, – rašė Seimo narė M.A.Povilionienė. Kiti susirinkusieji irgi džiaugėsi galimybe sudalyvauti netradiciniame renginyje ir netgi pajuokavo, jog 2015-aisiais tikisi pabendrauti su banko plėšiku.

Dieną vainikavo septynerių metų “Gyvosios bibliotekos“ gimtadienio paminėjimas “NVO Avilyje“, kur projekto nariai dar ilgai juokavo ir smagiai leido laiką.

Daugiau renginio akimirkų rasite ČIA.

“Gyvoji biblioteka“ – tai Nacionalinio socialinės integracijos instituto vykdoma speciali neformalaus ugdymo programa, kur gyvosiomis knygomis tampa žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, o skaitytojais visi projekte dalyvaujantys ir diskutuojantys asmenys. Nuoširdaus pokalbio pagalba yra skatinamas tarpusapio supratimas, tolerancija ir pagarba žmogaus teisėms. Projektas Lietuvoje pasirodė 2007 metais ir nuo to laiko šio metodo svarba ir populiarumas auga įvairių visuomenės grupių tarpe.

Gintarė Salatkaitė

nf  “Gyvoji biblioteka“ yra Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“ dalis

Komentarai