Ir artimam padeda, ir verslą turi

Socialinio verslo, jungiančio savanorystę ir į pelną orientuotą verslą, daigai palengva prigyja ir Lietuvoje.  Ekspertai socialinį verslą regi kaip puikią galimybę investuoti bendruomenių poreikiams neabejingas, socialiai atsakingas įmones.

Otilija Pacunskaitė, projekto „Socialinis taksi“ (ST) koordinatorė, sako puikiai suvokianti, jog fondų parama nėra amžina, todėl anksčiau ar vėliau ST teks pačiam išsilaikyti ir ieškoti projekto partnerių tarp tradicinio verslo atstovų.

„Išsilaikyti patiems būtų sudėtinga, bet galimybių yra. Galėtume nuomoti automobilius, kol jie visi nėra naudojami, peržiūrėti įkainius ir išplėsti paslaugas. Galima galvoti ir apie bendradarbiavimą su viešbučiais, paimti jų specialių poreikių klientus iš oro uosto į viešbutį ir atgal“, – vardija ST projekto atstovė.

ST pabrėžia, kad šios paslaugos poreikis kilo iš pačios neįgaliųjų bendruomenės. Paslauga Vilniuje ir Klaipėdoje aktyviai naudojasi per 130 tinklapyje „socialinistaksi.lt“ užsiregistravusių žmonių. O keletas ekonomiškai aktyvių neįgaliųjų darbo vietoje išsilaiko tik dėl organizacijos savanorių teikiamos pagalbos, kurie nuveža ir parveža iš darbo vietos.

„Dar šiemet galvojame paslaugą siūlyti ir neregiams, kuriems reikia palydos nežinomais maršrutais, tačiau suvokėme, kad to daryti negalime, kol turime tik du automobilius Vilniuje ir dar vieną Klaipėdoje“, – sakė p. Pacunskaitė.

ST paslaugą žmonėms, turintiems judėjimo negalią, Vilniuje ir Klaipėdoje prieinama kaina teikia Nacionalinis socialinės integracijos institutas (NSII) nuo 2012 m. vasaros.  Projektas prasidėjo nuo Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, už kurios lėšas buvo įsigyti trys specializuoti automobiliai, taip pat remiama savanorių veikla. Projektą remia Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybės. Netrukus paslauga galės naudotis Visagino, Zarasų ir Daugpilio gyventojai pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo programą tarp sienų.

Plačiau: http://vz.lt/article/2014/3/29/ir-artimam-padeda-ir-versla-turi

Komentarai