BiZzZ’13: čia gimsta Lietuvą keičiančios patirtys

Afrikos būgnų skambesys, socialinių verslų kūrybinės dirbtuvės, ekspertų ir atsakingų valdžios institucijų konsultacijos bei visa vainikuojantis slėpiningas naktinis žygis. Šie išgyvenimai trims dienoms prikaustė socialinio verslumo ir inovacijų konferencijos BiZzZ’13 dalyvius. Per 200 inovatorių, atsakingų institucijų, socialinio verslumo ekspertų ar tiesiog įkvėpimo beieškančių žmonių į Antalieptės slėnį subūręs renginys alsavo bendruomeniškais ryšiais ir pozityvia energija. Ši ypatinga atmosfera kūrė   žmonių gyvenimus keičiančias patirtis.

Anot konferencijos iniciatoriaus, zmogui.lt programų vadovo Arūno Survilos – tai į šiandieninius iššūkius atsakantis renginys. „Socialinis verslumas yra galimybė pasaulį matyti kitaip ir prisidėti prie inovatyvių problemų sprendimo būdų, mažinti nedarbą“, – teigi jis. Anot A. Survilos, Lietuvoje labai mažai socialinio verslo pavyzdžių, tokiam verslui plėtoti nėra pasitelkiamos egzistuojančios finansinės galimybės. „NVO nepasitelkia socialinio verslumo, todėl sunkiai susidoroja su veiklų tęstinumo iššūkiais. Paradoksaliausia, kad joms padėti turintys fondai, dažnai patys menkai ką supranta apie socialinį verslą“, – pabrėžė jis.

Žmogui.lt programų vadovui antrino ir susirinkę ekspertai, atsakingų institucijų atsakovai. Šiais metais renginyje kartu su visais dūzgė sėkmingų socialinių verslų įkūrėjai, konsultantai: Phillip Tulba (Jungtinė Karalystė), mados kompanijos MAMMU atstovas Karlis Zenne (Latvija), Rūta Kuzminskaitė (pietryčių Azija, Centrinė Afrika, UK). Šie ir kiti asmenys dalinosi savo patirtimi, diskutavo, kaip socialinio verslo idėją plėtoti Lietuvoje, nuo ko pradėti, kaip įveikti ir spręsti sunkumus, su kuriais susiduria jaunieji verslininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.Phillip Thulpa

Nuo jų inovatyviomis idėjomis ir gera valia neatsiliko atsakingų valstybinių institucijų atstovai. Čia lankėsi Ūkio ministerijos, smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorius Mindaugas Danys, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Artūras Kučikas. Jie įvertino šiai dienai Lietuvoje egzistuojančius finansavimo šaltinius, teisinę bazę, supažindino su esamomis galimybėmis.

Veržliomis ir inovatyviomis idėjomis dalijosi Geros valios projektai, Pilietinės atsakomybės fondas, Maisto Bankas, Karjeros programa, „Talentų karta“, „Socialinis taksi“ ir kiti.

Renginio metu buvo aptarti tiek gerieji pavyzdžiai, tiek įvertintos nepavykusios iniciatyvos, kokios klaidos buvo padarytos ir kaip galėtume jų išvengti.

Tai jau antras kartas, kai Antalieptės slėnį užplūsta inovatyvūs ir veržlūs BiZzZ’o  dalyviai. BiZzZ’as palaipsniui tampa tradicija, be kurios negali apsieiti socialines idėjas vystantys ir įgyvendinantys žmonės. Jis kaip ir geros idėjos auga greitai: šiemet Antalieptėje apsilankė dvigubai daugiau žmonių, renginys truko tris dienas, o sukaupta patirtimi dalinosi ne tik lietuviai, bet ir socialinio verslo konsultantai, praktikai iš užsienio valstybių.

Dalyvių atsiliepimai ir idėjos verčia patikėti, jog mūsų visuomenė palaipsniui bręsta dideliems pokyčiams ir Lietuva taps dar gražesnė vieta gyventi ir idėjoms vystyti. „Bendraukime, dalinkimės idėjomis ir bendradarbiaukime – idėjos negali išaugti izoliuotos“, – pabrėžė socialinio verslo konsultantas iš Didžiosios Britanijos Phillip Tulba.

Anot Nacionalinio socialinės integracijos instituto (trumpiau – žmogui.lt) direktorės Neringos Jurčiukonytės, gausus BiZzZ’13 organizatorių ratas rodo, kad esame pasirengę veikti kartu, dalintis savo patirtimi ir kurti gražesnį rytojų.

BizZz‘ 2013 organizatoriai:
● Nacionalinis socialinės integracijos institutas (trumpiau – Žmogui.lt);
● NVO Avilys;
● Socialinės ir ekonominės plėtros centras;
● Zarasų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“;
● Investuotojų forumas;
● Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Renginio partneriai:
● Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos;
● Britų taryba;
● Jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai“.

Renginio rėmėjas:
UAB „Rimi Lietuva“.

Dėkojame visiems!

Naujienas apie būsimą konferenciją sekite socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/socialinioverslokonferencija

Žvelk giliau:

Komentarai